Czy byliście kiedyś na spacerze po starówce w Warszawie? Na krakowskim bank obok banku. A mówią, że kryzys. Tymczasem bankowość ma się w najlepsze. Potwierdzają to opinie zawarte na alertfinansowy.pl. Jak twierdzą redaktorzy tego serwisu, branż a ma się całkiem dobrze.
Założenie rachunku osobistego w banku to dzisiaj żaden problem. Wystarczy komputer, internet i chwila wolnego czasu. Dosłownie chwila, bowiem otwarcie rachunku zajmuje ok. 5 minut. Do niedawna aby zawrzeć umowę z bankiem należało udać sie do oddziału i osobiście uregulować wstępne formalności. Dzisiaj każdy kto złozy wniosek przez strone internetową banku moze spodziewać się kuriera w ciągu następnych kilku dni. W jaki sposób sformułowana jest umowa o rachunek osobisty w banku?
W umowie o konto w banku zawarte sa wszystkie prawa i obowiązaki jakie określaja pozycję aplikanta. Nie znajdziemy w niej natomiast tabeli opłat i prowizji. Opłaty te skonkretyzowane są w tabeli opłat i prowizji, dzięki czemu zmiana ich wysokości nie wymaga zmiany umowy. Dzięki takiej konstrukcji, każda zmiana tego parametru nie wymaga sporządzania nowej umowy o konto w banku. Każdy , kto decyduje się na osobistą wizytę w oddziale bankowym w celu podpisania umowy musi posiadać ze sobą dowód tożsamości o ok. 20 minut wolnego czasu. Nie jest to natomiast mozliwe w odniesieniu do bankowości elektronicznej. Wirtualbe instytucje finansowe nie posiadają fizycznych placówek. Jeżeli chcemy założyć konto w banku Inteligo lub mBanku musimy dokonać rejestracji poprzez ich strony Na tej podstawie pracownicy banku sformuują umowę, która zostanie przesłana kurierem na wskazany we wniosku adres. Co zrobić jeżeli chcemy zrezygnować z konta? wystarczy wypowiedzieć umowę i odesłać do bankowego oddziału wszystkie powierzone karty. Jeżeli posiadamy jakiekolwiek zadłużenie na rachunku to w pierwszej kolejności powinniśmy rozliczyć się z bankiem. Niestety zdarza się , że banki mimo wypowiedzianej umowy naliczają nam koszty związane z prowadzeniem rachunku. Aby uniknąć takich sytuacji warto poprosić bank o wydanie zaświadczenia o zamknięciu rachunku.