Zagraj w Twój Budżet Rodzinny z BZ WBK

26 czerwca 2017

Banki oferują coraz więcej rozwiązań, które pozwalają klientom zapoznać się np. ze sposobami oszczędzania. Nauczyć oszczędzania może gra Twój Budżet Rodzinny Banku Zachodniego WBK. Jak to działa?

Nowoczesne rozwiązania pojawiające się w bankowości pozwalają znacznie rozbudować działania edukacyjne ze strony banków. Jednym z takich rozwiązań jest gra Twój Budżet Rodzinny, które celem jest zapoznanie klientów banku ze sposobami planowania domowych wydatków oraz racjonalnego zarządzania finansami. W Polsce znacznie mniejsza liczba osób, w stosunku do krajów UE, posiada własne oszczędności. Polacy nie są chętni do korzystania z produktów finansowych, które pozwalają na regularne oszczędzanie, mimo że takie produkty są w pełni bezpieczne. Bardzo często brak oszczędzania wynika z nieznajomości możliwości korzystania z produktów oferowanych przez banki. Problemem bywają również nadmierne wydatki i brak planowania w odpowiedni sposób domowego budżetu czy nieracjonalne wydatki.

Gra Twój Budżet Rodzinny

BZ WBK, uruchamiając grę Twój Budżet Rodzinny, pozwala na codziennie planowanie domowych finansów oraz uczenie się oszczędzania. Każdy gracz rozpoczyna grę, wcielając się w rolę młodego małżeństwa, które jest na dorobku. Na początku każdy gracz posiada kawalerkę kupioną za kredyt przy pomocy rodziny. Celem gracza jest znalezienie sposobu na sfinansowanie nowych potrzeb, czyli zakupienia wyposażenia mieszkania, samochodu. Gra pozwala zapoznać się z różnymi sposobami finansowania wydatków domowych począwszy od pożyczek, a skończywszy na kredytach długoterminowych w bankach. Gracze mogą zapoznać się z różnymi rodzajami kredytów, które dostępne są na całym rynku finansowym. Oprócz gry Twój Budżet Rodzinny BZ WBK rozpoczął również konkurs, w którym gracze rywalizują ze sobą poprzez budowanie najlepszego, domowego budżetu.

Co prezentuje gra?

Celem gry jest przede wszystkim pokazanie użytkownikom mechanizmów działania różnych ofert kredytów. W grze użytkownicy nie korzystają z konkretnych ofert banków czy instytucji finansowych, które można spotkać na rynku finansowym. Istotne jest przede wszystkim umiejętne dobieranie różnych sposobów finansowania wydatków poprzez korzystanie z zewnętrznego finansowania zarówno w formie wieloletnich kredytów hipotecznych jak i szybkich pożyczek. Gra to również edukacyjny test, który jest jednym z elementów gry, a który składa się z różnorodnych pytań związanych z finansami osobistymi. Za pośrednictwem testu wbudowanego w grę można zapoznać się ze sposobami działania kart kredytowych czy usługami typu charge back. Poprawne odpowiedzi na poszczególne pytania pozwalają pozyskać dodatkowe, wirtualne środki, które można wykorzystać w grze.