Czy w parabankach kredyty są dobre i korzystne?

25 czerwca 2020

Mówiąc o produktach i usługach bankowych , czy też czytając na ten temat informacje bankowe czy też ulotki reklamowe często spotykamy się z określeniami dobra lokata bankowa czy też dobry kredyt.

Banki szafują takimi określeniami ponieważ jest to reklama, a reklama jak wiadomo rządzi się swoimi prawami. O ile jeszcze możemy przyjąć, że ta czy inna lokata bankowa jest dobrym produktem, ponieważ zarabia dla nas jakieś pieniądze, o tyle dobry kredyt to już chyba nadużycie ze strony banku. Praktycznie dobry kredyt nie istnieje bo kredyty trzeba spłacać z dużymi odsetkami. Czyli to banki zarabiają na swoich klientach ogromne pieniądze, a kredytobiorcy płacą, bo nie maja innego wyjścia jeżeli chcą oczywiście w banku pożyczyć pieniądze. A jak wiadomo banki teraz już nie są tak chętne do ich pożyczania.

Korzystają na tym firmy pożyczkowe zwane także parabankami i w tym przypadku mowa o dobrym kredycie to już zupełne pomylenie pojęć. A bankach wprawdzie nie możemy liczyć na dobry kredyt bo takiego nie ma, ale można postarać się o jak najkorzystniejszy ponieważ oferta jest naprawdę bogata i jest wiele sposobów aby wybrać dla siebie jak najkorzystniejszy kredyt.

Natomiast w parabankach nie ma ani dobrych kredytów, ani korzystnych. Jak można mówić o dobrym czy korzystnych kredycie skoro na przykład odsetki sięgają kilku tysięcy procent? Jak już wspomnieliśmy oferta kredytowa w bankach jest dość duża i jeżeli tylko starający się o kredyty spełniają warunki jakie banki stawiają przed nimi w zasadzie mogą liczyć na pożyczki w bankach. Jest wiele sposobów na wyłonienie jak najkorzystniejszej oferty dla siebie.

Są rankingi, analizy, porównani, kalkulatory a w skrajnych przypadkach jeżeli nie radzimy sobie z wyborem są jeszcze doradcy finansowi, którzy nam pomogą w wyborze jak najkorzystniejszej oferty.