Czy dobry kredyt to fikcja ?

26 czerwca 2014

Często w ofertach kredytowych banki reklamują swoje produkty jako dobry kredyt, dobra lokata czy dobre konto bankowe. O ile jeszcze dobra lokata czy dobre konto bankowe to nic dziwnego, bowiem można na takie produkty bankowe rzeczywiście trafić.

Ale dobry kredyt to brzmi jak fałszywa nuta. Bo czy ktoś kiedyś widział dobry kredyt, czy trafił kiedyś na taki dobry kredyt?

Najważniejsze w kredytach w ich właściwym wyborze jest cena i warunki kredytowe. Poza tym dobry kredyt to na rynku kredytowym raczej pojecie względne i kiedy dla jednych starających się o kredyt może to być dobry, czy raczej korzystny kredyt to dla innych już taki być nie musi.

Kredyt należy dobierać do konkretnej osoby bowiem każdy starający się o kredyt ma różna sytuację finansową i rodzinną i pod tym kątem należy kredyt dopasowywać. Nie możemy opierać się jedynie na oprocentowaniu kredytu, ponieważ samo oprocentowanie kredytu to za mało, bowiem liczy się rzeczywisty koszt kredytu.

Niestety starający się o kredyty najczęściej sugerują się oprocentowaniem kredytów i często trafiają na niekorzystne kredyty, chociaż trzeba przyznać że kredyty o najniższym oprocentowaniem to dobry trop dla poszukujących najkorzystniejszych kredytów, ale czasami myli. Najważniejsze jak już wspomnieliśmy są całkowite koszty kredytów i koszty kredytów dotyczą również opłat bankowych, prowizji, marzy czy też ubezpieczeń kredytów.

Poza tym nie zapominajmy że banki każą również sobie płacić za dodatkowe produkty takie jak przy kredytach hipotecznych założenie konta bankowego kredytach korzystanie kredytach innych produktów jak karty płatnicze itd. Banki stosują wiele wybiegów aby tylko zwiększyć koszty kredytów i często im się to udaje więc o dobrych kredytach raczej nie można mówić. Mało tego banki często wprowadzają w błąd swoich klientów reklamując kredyty których tak naprawdę po prostu nie ma.

I dlatego należy szukać jak najkorzystniejszych dla siebie kredytów, wiedząc że dobrych kredytów nigdy nie było i nie ma.