BZ WBK nagradza użytkowników kart prepaid

4 lutego 2017

Korzystając z karty prepaid w Banku Zachodnim WBK, jej użytkownicy mogą liczyć na cenne nagrody.

BZ WBK jest jednym z wielu banków, które posiadają w swojej ofercie karty prepaid, czyli karty przedpłacone. Na jakich zasadach one działają? Karta przedpłacona jest kartą płatniczą wydawaną przez bank bez konieczności posiadania konta bankowego. Nie jest to karta kredytowa, gdyż nie jest to karta, za pośrednictwem której udzielany jest przez bank kredyt. Przy użyciu karty prepaid można dokonywać transakcji finansowych jedynie do salda, jakie znajdują się na specjalnym rachunku klienta. Taki rachunek zasilany jest przez jego właściciela. Na karcie nie muszą być umieszczone dane osobowe właściciela.

Tego rodzaju karty od jakiegoś czasu cieszą się sporym zainteresowaniem. Niektóre banki, aby przyciągnąć klientów, oferują za takie karty nagrody rzeczowe. Ufundował je np. bank BZ WBK, który co jakiś czas nagradza użytkowników kart prepaid. Ostatnio bank ten przygotował dla użytkowników swoich kart prepaid 80 nagród rzeczowych, w tym iPady Apple 2 i Nano, czytniki Kindle i zegarki. Nagrodami zostali wyróżnieni najaktywniejsi klienci korzystający z kart prepaid MasterCard Playback. Konkurs trwał od lutego do marca. Aby się zarejestrować, trzeba było wypełnić odpowiedni formularz, który bank przygotował na swojej stronie internetowej. By przyciągnąć do siebie jak najwięcej klientów, bank obniżył opłaty: z 15 zł do 9 zł za kartę. Karty prepaid w BZ WBK można było kupić w sklepie internetowym banku, w placówkach banku oraz na Allegro. Bank BZ WBK zapowiada, że konkurs będzie kontynuowany. Warto poznać jego szczegóły. W ubiegłym roku z kart przedpłaconych BZ WBK skorzystało ponad 680 tys. klientów. Dobrze wybierać karty z funkcją zbliżeniową.

Oferta kart płatniczych jest bardzo duża. Pamiętajmy jednak, aby wybierać karty, na jakie nas stać i których zasady funkcjonowania bardzo dobrze znamy. Niestety, w wielu przypadkach jest odwrotnie. Zły wybór to późniejsze kłopoty. Najpierw dowiedzmy się, jak działają karty i co jest najważniejsze w posługiwaniu się nimi, a następnie podejmijmy decyzję.