Zgubiłeś kartę z Pekao SA? Zastrzeż ją na infolinii

13 sierpnia 2017

Utrata karty płatniczej może przytrafić się każdemu. Ważne wtedy, żeby działać szybko i zastrzec ją na infolinii. Sprawdźmy, gdzie dzwonić, jeśli zgubiłeś kartę, a jesteś klientem Pekao SA.

W ostatnich sześciu miesiącach 2014 roku ukradziono blisko 15 milionów złotych za pomocą skradzionych kart płatniczych i dokonano za ich pomocą łącznie 40 tysięcy oszustw. Warto dodać, że transakcje skradzionymi kartami stanowiły 29,6% wszystkich fałszerstw, a 18% przestępstw dokonano dzięki podrobieniu kart. Nie brakowało również kradzieży za pomocą kart niedoręczonych, zgubionych i zdobytych na podstawie fałszywych danych.

Zastrzeganie karty

Gdy tylko stwierdzimy utratę naszej karty płatniczej, powinniśmy natychmiast skontaktować się z naszym bankiem i zastrzec utracone plastikowe narzędzie płatnicze. Pracownik infolinii zapyta nas o pewne dane, jak na przykład nazwisko panieńskie naszej matki, żeby potwierdzić naszą tożsamość. Warto również pamiętać, że jeśli z kartą płatniczą skradziono nam dowód osobisty, ten również należy zastrzec, żeby uniknąć niemiłej niespodzianki, gdy ktoś będzie próbował zaciągnąć na nasze konto kredyt.

Po dokonaniu zastrzeżenia karty, ta staje się nieaktywna, a my będziemy musieli zaczekać, aż bank wyda nam kolejne plastikowe narzędzie płatnicze.

Linia dla klientów Banku Pekao SA

Bank Pekao SA posiada szereg różnych serwisów telefonicznych, dedykowanych różnym produktom. Nie mogło tu oczywiście zabraknąć infolinii, która zajmuję się wyłącznie sprawami związanymi z kartami płatniczymi. To właśnie tutaj można zastrzec naszą kartę płatniczą, gdy ją zgubimy lub zostanie nam ona skradziona. W takich sytuacjach mamy do dyspozycji dwa numery telefonów:

  • 801 324 324 (dla osób dzwoniących z telefonów stacjonarnych),
  • (42) 68 38 324, (22) 59 12 324 (dla osób dzwoniących z zagranicy lub z telefonów komórkowych).

Infoliania jest czynna codziennie przez całą dobę.

Uniwersalny numer do zastrzegania kart

Klienci banków (również Pekao SA) mogą także korzystać z jednego uniwersalnego numeru infolinii do zastrzegania kart, uruchomionego przez Związek Banków Polskich. Numer ten czynny jest przez całą dobę przez 7 dni w tygodniu, a dzwonić można tu z każdego miejsca na świecie, wybierając:

  • 828 828 828

Infolinia ta jest w pełni zautomatyzowana. Wystarczy podać, jakiego banku klientem jesteśmy, a system połączy nas automatycznie z infolinią danej instytucji finansowej.