Możliwa ale droga

10 stycznia 2014

Często przy kredytach zapominamy że istnieją również pożyczki, a najpopularniejszą jest pożyczka gotówkowa. Owszem istnieje również pożyczka hipoteczna ale już mniej popularna niż pożyczka gotówkowa.

Tymczasem warto pamiętać że pożyczka hipoteczna jest o wiele tańsza od pożyczki gotówkowej ale trzeba pamiętać że między innymi dlatego że przy pożyczce hipotecznej zastawiana jest nieruchomość, a poza tym jest to pożyczka długoterminowa. Tymczasem pożyczka gotówkowa jest pożyczką krótkoterminową i na wysokie oprocentowanie. Pamiętajmy też, że w ciemno banki nie pożyczą pieniędzy, więc najczęściej musza dokładnie sprawdzić komu pożyczają i czy starający się o pożyczki są wypłacali, czyli czy mają zdolności kredytowe.. No i czy nie są przypadkiem notowani w biurze informacji kredytowej jako niesolidni klienci. W parabankach tego całego zamieszania pożyczkowego nie ma, parabanki udzielają pożyczek specjalnie nie interesując się swoimi klientami ani biurem informacji kredytowej a to dlatego ponieważ parabanki nie maja podpisanego porozumienia z biurem informacji kredytowej. Ale natomiast chętnie udzielają kredytów i pożyczek problem tylko w tym że takie pożyczki drogo później kosztują tych którzy po nie sięgnęli. Używają przy tym przedziwnych form reklamowych taki na przykład jak jeden z parabanków który zachwala swoje pożyczki gotówkowe taki oto hasłem: Pożyczka na każdą pogodę jest jak kapelusz na słońce i parasol na deszcz w zmiennych okolicznościach . Pozwala realizować cele gdy warunki bywają kapryśne. Poetycko nastawione parabanki robią co tylko mogą aby przyciągnąć do siebie klientów i niestety często im się to udaje. QA niestety ponieważ są to wybitnie drogie pożyczki z których później jest bardzo trudno się wyplatać.

I takich amatorów pożyczek z firm poza bankowych jest coraz więcej a to dlatego że banki coraz niechętnie udzielają kredytów i pożyczek gotówkowych.