Karty Dobro Procentuje już od roku w ofercie Inteligo

9 grudnia 2016

Już prawie 80 tys. kart "Dobro procentuje" znalazło właścicieli, zadowolonych z oferty Banku Inteligo, między innymi innymi z powodu przeznaczania części zysku banku na cele charytatywne. Karty Inteligo "Dobro procentuje" funkcjonują na rynku już od ponad roku.

Przeznaczanie części zysku banku na cele charytatywne to bardzo cenna inicjatywa banku oraz właścicieli kart „Dobro procentuje”, którzy aktywując kartę mogą wybrać jedną z czterech inicjatyw charytatywnych w ramach Edukacji, Zdrowia, Nadziei oraz Ekologii. Za pomocą tej  karty nie tylko dokonywane są transakcje bezgotówkowe, ale też cześć pieniędzy przekazywana jest przez bank na wspomniane już cele charytatywne. Warto wiedzieć, że karta płatnicza Inteligo Visa payWave „Dobro procentuje” wydawana jest bezpłatnie dla otwieranych w tym banku kont osobistych. Jest to karta zbliżeniowa, więc nie trzeba przy korzystaniu z niej wpisywać kodu PIN. W taki sposób można płacić za zakupy, tak samo jak każdą inną kartą zbliżeniową, jedynie do 50 zł. Kartą  Inteligo Visa payWave „Dobro procentuje” można doładowywać również telefony komórkowe. Więcej szczegółów o tej karcie można zasięgnąć w oddziałach banku PKO BP albo na stronie internetowej banku.

Rodzaje kart płatniczych

Plastikowe pieniądze, jak często klienci nazywają karty płatnicze, bardzo przyjęły się w codziennym życiu, więc na rynku są już miliony różnego rodzaju kart płatniczych. Karta banku Inteligo „Dobro procentuje” jest kartą dodawaną do rachunku bankowego, więc nie jest kartą kredytową. Karty kredytowe rządzą się już innymi prawami, bowiem jak wiadomo za pomocą kart kredytowych zaciągane są w bankach kredyty. Jeżeli klienci w terminie wyznaczonym przez banki rozliczają się z pożyczonych pieniędzy banki nie naliczają żądnych odsetek. Jednakże w innym przypadku trzeba za opóźnienia zapłacić wysokie odsetki. Kartami dodawanymi do rachunku, zwanymi inaczej kartami debetowymi można płacić jedynie do wysokości środków na rachunku bankowym lub jeżeli bank udzielił limitu debetowego, to również do jego wysokości.

Karta "Dobro procentuje" jako wynik współpracy banku PKP BP oraz banku Inteligo

Warto jeszcze dodać, że karta płatnicza banku Inteligo „Dobro procentuje” jest wydawana od roku i zastępuje wcześniej wydawaną kartę Inteligo Visa Elektron z Sercem. Wcześniej karty płatnicze banku Inteligo oraz PKO BP wielokrotnie były nagradzane i dla przykładu z kart Inteligo korzysta już blisko 400 tys. klientów, a z banku PKO BP ponad 7 mln. Trzeba wiedzieć, że bank PKO BP jest największym polskim bankiem, a bank Inteligo jest jego elektronicznym ramieniem. Karty debetowe oraz karty kredytowe, lub jak kto woli plastikowe pieniądze, od lat cieszą się dużym zainteresowaniem klientów i już na stałe wpisały się w pejzaż płatniczy w naszym kraju. Trudno obecnie wyobrazić sobie życie bez kart płatniczych. Poza tym nadal większość transakcji finansowych odbywa się za pomocą gotówki.