Darmowe karty kredytowe dla firm: 2016

21 marca 2016

Karta kredytowa w firmie może być dobrym rozwiązaniem, gdy często dochodzi do zatorów płatniczych i zakłócenia płynności finansowej przedsiębiorstwa. Wtedy plastikowy środek płatniczy może okazać się istotnym źródłem finansowania. Gdzie można znaleźć darmowe karty kredytowe dla firm w 2016 roku?

Karta kredytowa może być źródłem darmowego kredytu dla firmy, ale nie oznacza to, że każdy przedsiębiorca powinien ją posiadać. Jeśli nie ma problemu z dostępem do środków pieniężnych, ani z płynnością finansową, można spokojnie zrezygnować z tego narzędzia i korzystać z własnych zasobów finansowych. Co jednak, gdy taką kartę przedsiębiorca jednak posiada?

Korzystaj z karty kredytowej z głową

Gdy karta kredytowa jest użytkowana w firmie, warto zadbać, żeby koszt jest posiadania nie był zbyt wysoki, a najlepiej, żeby nic to nie kosztowało. Warto zwrócić już uwagę na samą opłatę za wydanie karty. W niektórych bankach nic za to nie zapłacimy, ale są banki, które obciążą nas kilkunasto-, a nawet kilkudziesięciozłotowym kosztem.

Jeśli już korzystamy z karty kredytowej, należy bezwzględnie pilnować okresu bezodsetkowego i spłacać w nim wszelkie zobowiązania. To pozwoli nie tylko uniknąć dodatkowych kosztów, ale także pozyskać zupełnie za darmo środki finansowe.

Karta kredytowa za darmo

Banki umożliwiają darmowe korzystanie z karty kredytowej najczęściej pod pewnymi warunkami. Jeśli firma ich nie spełni, przeważnie biorąc pod uwagę miesięczny okres rozliczeniowy, musi ponieść koszty użytkowania karty, co oznacza najczęściej wydatek rzędu kilku do kilkudziesięciu złotych miesięcznie. Oto kilka przykładów.

ING Bank Śląski oferuje przedsiębiorcy kartę Visa za darmo, gdy średnio co miesiąc firma dokona transakcji na kwotę 500 zł.

W BIZ Banku wymóg taki to 400 zł. Jeśli w którymś miesiącu nie zostaną wykonane transakcje na taką kwotę, bank naliczy opłatę w wysokości 5 zł. Warto jednak podkreślić, że w BIZ Banku przedsiębiorca zapłaci także za samo wydanie karty 35 zł. Można tego uniknąć, jeśli wybierzemy rachunek BIZnes Konto Max, ale jest to rachunek najdroższy w ofercie tego banku.

Jeśli zdecydujemy się na ofertę BGŻ BNP Paribas, żeby uniknąć opłaty, musimy dokonać płatności bezgotówkowych w ciągu roku na kwotę 18 000 zł, co miesięcznie oznacza płatności na 1 500 zł. Jeśli tego nie spełnimy, w kolejnym roku użytkowania karty, zapłacimy za nią 59 zł za kolejne 12 miesięcy.

Mniej rygorystyczne warunki ma Idea Bank. W jego przypadku wystarczy co miesiąc płacić bezgotówkowo kartą 1 000 zł i już nie trzeba ponosić kosztów użytkowania karty kredytowej. Warto dodać, że wysokość tej opłaty to 0,25% limitu przyznanego w karcie.