Tych kredytów banki nie obsługują

25 marca 2013

Czy jest jeszcze możliwy kredyt we frankach? Niestety nie banki kredyt we frankach już dawno wycofały ze swojej oferty a i z pewnością amatorów na kredyt we frankach by nie było.

A był czas kiedy to właśnie kredyt we frankach cieszył się największym zainteresowaniem klientów, ponieważ szwajcarska waluta uważna były za najbardziej stabilną, a kredy we frankach był po prostu najkorzystniejszy i najtańszy.

W związku z tym nie ma co się dziwić że cieszył się tak dużym zainteresowaniem. Niestety kryzys i nagły skok franka w stosunku do polskiego złotego sprawił że był nawet okres kiedy koszt kredytu we frankach szwajcarskich był wyższy od kosztu kredyty w polskich złotych. Na szczęście ten czas już minął i kredytobiorcy którzy pobrali kiedyś kredyty we frankach nieco odetchnęli, ale i tak spłata kredytów we frankach przewyższa możliwości wielu kredytobiorców którzy maja teraz duże kłopoty. Szkoda że banki nie informowały swoich klientów jakie mogą być konsekwencje sięgania po kredyty walutowe, bowiem nie tylko kurs obcej waluty się liczy ale także spread walutowy. Spread walutowy jak wiadomo jest różnica pomiędzy kupnem i sprzedażą obcej waluty i trzeba tez wiedzieć że w różnych bankach różny jest spread walutowy.

Teraz kredytobiorcy którzy spłacają kredyty we frankach szwajcarskich z niepokojem obserwują kurs franka szwajcarskiego, bo nie wiedzą czy będą w stanie zapłacić kolejnej raty kredytu. Kiedyś więc kredyty we frankach były najkorzystniejszymi kredytami teraz są najgorsze dla spłacających. Zresztą teraz banki starają się już nie udzielać kredytów walutowych a jeżeli już to są to kredyty na bardzo trudnych warunkach.

Na przykład aby kredyt walutowe w ogóle dostać trzeba zarabiają powyżej dziesięciu tysięcy złotych, ile osób zarabia teraz takie pieniądze?

Zresztą o kredyty w polskich złotówkach również jest teraz trudno, ponieważ taka jest teraz polityka kredytowa banków.