Przed budową działka

4 grudnia 2012

Niestety to nie jest najlepszy okres na rozpoczynanie budowy domów mieszkalnych i to nie tylko dlatego, że jest zima, ale przede wszystkim dlatego że trwa kryzys, banki już tak chętnie nie udzielają kredytów, rosną ceny materiałów budowlanych i niestety mamy coraz mniej pieniędzy.

Ale jest pewna grupa ludzi która ma pieniądze, która spełnia wymagania banków i która stara się o pozwolenia na budowę lub ma taki zamiar. Z pewnością aby rozpocząć starania się o pozwolenie na budowę i zacząć gromadzić materiały budowlane należy mieć działkę budowlaną i do tego właśnie powinniśmy zacząć nasze działania.

O działkę budowlaną zawsze można się starać o wiele wcześniej i w razie czego mieć ją już, a nie rozpocząć działania w tym kierunku w ostatniej chwili. Jeżeli na przykład nie mamy w danym momencie gotówki na jej zakup, a trafia się nam dobra okazja to zawsze możemy wziąć kredyt na działkę budowlaną. Banki taki kredyt na działkę budowlana mają w swojej ofercie i można z takiego kredytu zawsze skorzystać.

Wybierając dla siebie jak najkorzystniejszą działkę, jak najkorzystniejsze rozwiązanie musimy na wstępie ustalić jej właściciela bowiem zdarza się, że nie są do końca rozwiązane sprawy własnościowe. Dlatego należy to wszystko usankcjonować notarialnie.

Następnie musimy dokładnie przejrzeć przestrzenny plan zabudowy i sprawdzić , gdzie leży działka i czy w przyszłości gmina nie ma zamiaru budować w pobliży na przykład autostrady, czy jeszcze gorzej oczyszczalni ścieków. Było już wiele przypadków kiedy osoby kupujące działkę budowlana nie sprawdzały co będzie się w przyszłości w pobliżu budować i później rezygnowaliśmy z budowy.

Mimo, iż wzięły kredyt na działkę budowlaną i później musiały go przez długie lata spłacać. Dlatego nasze decyzje powinny być głęboko przemyślane i sprawdzone.