Bankomaty bez prowizji

25 listopada 2012

Zakładając konto bankowe niemal pewne jest,że prędzej czy później będziemy stale korzystać z bankomatów, które wypłacają pieniądze z konta o każdej porze dnia i nocy.

Warto więc znaleźć konto osobiste, które wiąże się z najniższymi kosztami związanymi z korzystaniem zarówno z bankomatów należących do naszego banku jak również z pozostałych. W dzisiejszych czasach konta bankowe nie służą jedynie do bezpiecznego przechowywania pieniędzy, aktualnie możemy dokonywać przelewów za pośrednictwem konta internetowego nie wychodząc przy tym z domu lub płacić za zakupy kartą płatniczą.

Zwykle wybierając najlepsze konto bankowe zważamy jedynie na koszty związane z prowadzeniem konta internetowego, ceny przelewów czy posiadanie karty płatniczej, często zapominamy o kosztach związanych z korzystaniem z bankomatów bowiem wbrew pozorów wypłata pieniędzy z bankomatu nie jest bezpłatna, owszem nie zapłacimy nic korzystając z bankomatu do należącego do naszego banku jednak jeżeli chcemy skorzystać z bankomatów niezależnych lub bankomatu innego banku musimy liczyć się z tym, że za każdego wypłacone 100 złotych zapłacimy 5 złotych.

Bankomaty niezależnie czyli bankomaty typu cash for you czy euronet to bankomaty, które współpracują z wieloma bankami działającymi w Polsce, wówczas koszt skorzystania z takiego bankomatu jest minimalny lub zupełnie darmowy. Warto więc założyć konto w banku, który współpracuje z takimi bankomatami bowiem będziemy wówczas mieć o wiele więcej możliwości wypłaty pieniędzy bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Reasumując bankomaty bez prowizji to takie, które nalezą do naszego banku lub współpracujące z bankiem w którym posiadamy konto.

Aktualnie większość banków umożliwia swoim klientom wypłatę pieniędzy z bankomatów typu cash for you zupełnie za darmo, jednak taki bank jak PKO BP wciąż się tego nie podjął.