Kalkulator kredytowy PKO

14 grudnia 2011

Każdy, kto zastanawia się nad kredytem musi wziąć pod uwagę wszystkie kryteria jakimi bank będzie kierował się przy rozpatrywaniu wniosku kredytowego. Oszacowanie swoich predyspozycji wielokrotnie oznacza oszczędność czasu oraz pieniędzy. Każde złożenie wniosku objęte jest bowiem kosztami. Jak banki obliczają zdolność kredytową klientów?

Weryfikacja zdolności kredytowej zależy przede wszystkim od naszych dochodów, formy zatrudnienia, kosztów utrzymania nieruchomości oraz posiadanych zobowiązań finansowych. Nie bez znaczenia jest także poziom wkładu własnego. Na finalny wynik dotyczący naszego kredytowego być albo nie być ma wpływ również waluta w jakiej postanowiliśmy się zadłużyć. Obecnie kwestia ta nie jest już tak istotna bowiem instytucje finansowe rzadko decydują się na finansowanie klienta w obcej walucie. Czas w jakim konsument deklaruje spłatę długu również ma horrendalne znaczenie dla banku. Wiele osób , aby zwiększyć swoje szanse na pożyczkę wydłuża okres kredytowania. Nowelizacja rekomendacji S , która wejdzie w życie niebawem zabrania takich procedur. Maksymalny czas spłaty zadłużenia nie będzie mógł być dłuższy niż 25 lat.

Kalkulator kredytowy PKO

Każdy, kto zainteresowany jest kredytem w banku PKO BP może skorzystać z narzędzia „Kalkulator kredytowy PKO” . Jest to wygodne i proste narzędzie, które służy do orientacyjnego oszacowania naszych możliwości kredytowych. Dzięki niemu obliczymy proporcje między ratą naszego potencjalnego zobowiązania a maksymalną kwotą na jaką możemy sobie pozwolić. Kalkulator kredytowy PKO nie wymaga od nas żadnej wiedzy z zakresu finansów. Do miarodajnej analizy potrzebne będą jedynie dane dotyczące ewentualnej wartości kredytu, okresu spłaty, waluty pożyczki i wkładu własnego. Aplikacja jest stale aktualizowana o bieżące dane dotyczące norm kredytowania.