ciężkie czasy

3 sierpnia 2012

Karty płatnicze,finanse,kredyty czy przelewy. To wszystko na nasze życie i codzienne sprawy, które staramy się regulować w terminach.

Robimy to w różnoraki sposób: przez internet, w bankach tradycyjnych lub też po prostu gotówka. Również bliskie są nam karty kredytowe, debetowe czy płatnicze, które podbiły serca na całym świecie i na pewno już nie moglibyśmy sobie wyobrazić bez nich życia. Jak wiemy niełatwo jest wziąć jakikolwiek kredyt gotówkowy, dlatego nastąpił teraz taki popyt na karty kredytowe, dzięki którym możemy zrobić zakupy, płacić za loty, bilety, dosłownie za wszystko.

Oczywiście karty te rozpowszechnione są nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Większość „gwiazd” hollywoodzkich żyje dzięki właśnie tym kartom. U nas jest podobnie. Niekiedy ratują nam po prostu życie. A jak wygląda sprawa z bankomatami, bankomat euronet, cash for you i inne? Coraz więcej banków oferuje nam darmowe bankomaty, choć jeszcze nie wszystkie. Konkurencja na tym rynku jest coraz większa i niedługo zapewne będzie to normalka. Jednak jeszcze nie we wszystkich bankach taka usługa widnieje.

Darmowe bankomaty tak naprawdę są dzięki firmie Master Card, która w swej ofercie ma niższe ceny za wybranie pieniędzy z innego bankomatu. Kiedyś płaciło się np. 3 zł za skorzystanie z takiego bankomatu. Teraz ceny są niewyobrażalne i dochodzą nawet do 15 zł. Wszystko zależy od banku. W niektórych na przykład ustalany jest procent od kwoty, która ma zostać wybrana. Im więcej chcemy wybrać, tym więcej za to zapłacimy. W innych bankach mamy 2 możliwości. Albo płacimy za wybieranie z obcych bankomatów albo będziemy płacić niewielką miesięczną opłatę w wys. powiedzmy 5 zł, ale będziemy mieli dostęp do wszystkich bankomatów.

Z informacji wynika, że najlepszym bankomatem obecnie jest bankomat euronet. Warto to sprawdzić.