Ważne przelewy zagraniczne

29 lutego 2012

Tego rodzaju ofert jest wiele jak wiele jest kont bankowych. Zróżnicowane jest natomiast ich oprocentowanie, opłaty bankowe, koszty utrzymania, warunki. Dlatego przy wyborze tego najkorzystniejszego dla siebie konta należy zadecydować o co tak naprawdę nam chodzi, co dla nas jest najważniejsze.

Czy na przykład oprocentowanie konta, czy może opłaty za jego prowadzenie, a może na przykład opłaty za przelewy bankowe. Opłaty za przelewy bankowe są bardzo ważne, szczególnie jak ktoś prowadzi swoje interesy za granicą problemów jego kontakt z partnerem zagranicznym jest dość częsty. Wprawdzie Podobnych problemów najczęściej nie ma klient, który chce założyć w banku konto walutowe. W przypadku kont walutowych, aż takiej konkurencji raczej nie ma, ale już niedługo może być, bowiem coraz więcej Polaków wyjeżdża zagranicę przelewają bądź będą przelewać swoje zarobki na swoje konta bankowe w Polsce. Poza tym przelewy bankowe z kont walutowych też są drogie i pod takim kontem powinniśmy rozpatrywać oferty.

Być może już niedługo banki mogą rywalizować ze sobą teraz na konta walutowe. Tylko w ubiegłym roku przelewy zagraniczne Polaków pracujących za granicą opiewały na ponad 6 mld. euro. Przewiduje się, że na koniec tego roku kwoty mogą być jeszcze większe jest więc o co walczyć – na przykład na zagraniczne przelewy bankowe, które są dość drogie. Skąd nagle taka kasa z zagranicy? Ale nie tylko takie przelewy są ważne, ważniejsze są biznesowe z zagranicznymi kooperantami.

Na zachodzie zmienia się koniunktura, lepsza sytuacja jest na rynkach pracy, przede wszystkim niemieckim. Przypomnijmy jeszcze, że jeszcze 2-3 lata temu zagraniczne przelewy bankowe naszych gastarbeiterów z krajów zachodnich opiewały łącznie na 5,2 mld euro. Wprawdzie po otwarciu się niemieckiego rynku pracy nie odnotowano jakiegoś najazdu na ten rynek, ale mimo to wielu naszych rodaków wyjechało do Niemiec. Z pewnością też nasi rodacy pracujący za zachodnia granicą będą przelewać zarobione euro na swoje rachunki strumień Polsce. Dlatego tak dla nich ważne są opłaty za zagraniczne przelewy bankowe. Banki powinny więc zawalczyć o polskich emigrantów, o ile interesuje ich europejska waluta zarabiana przez Polaków za zachodnią granicą. Muszą się jednak śpieszyć, bowiem jeżeli w naszym kraju nic się nie zmieni, jeżeli nie wróci koniunktura to może stać się, że wielu naszych rodaków pozostanie na stałe za granicą, a wtedy będą już przelewać swoje pieniądze na konta w bankach zachodnich.

W ramach osobistych kont walutowych w deutsche banku można wyłącznie dokonywać transakcji bezgotówkowych. Oprocentowanie na tych kontach jest zmienne i najczęściej waha się w granicach zera procent, natomiast opłaty, przelewy internetowe i zagraniczne przelewy bankowe są zgodne z taryfikatorami bankowymi. Są dostępne na stronach internetowych oraz na tablicach ogłoszeniowych banku.
.